Mart 2018

Mutsuzum ,Mutsuzsun, Mutsuzlar ..

Psikolojisi bozuk olmayan her bireyin iç güdüsüdür.. Mutlu olmak. Nasıl mutlu olacağımız konusunda fazla bir fikrimiz olmasa da hayatımız boyunca hep mutlu olmak ve mutlu yaşamak isteriz. İnsan doğası gereği her zaman iyiye güzelliğe meyleder. Kim bilerek isteyerek mutsuz olmak için çabalar ki desem hepiniz içinizden şunu geçirirsiniz “tabiki de hiç kimse mutsuz olmak istemez ki “ . Böyle diyoruz ama kendimizi farkında olmadan kendi ellerimizle her gün mutsuzluğa sürüklüyoruz. Dünyadaki dert hiç bir zaman bitmez. Biz bir gün bu hayattan göç ettiğimizde bile yarın o güneş yine doğacak. Ülkenin derdi yine devam edecek, yine kötü insanlar iyi insanlara zulm edecek, yine siyaset tartışmaları olacak, yine birilerinin hakkını birileri yiyecek.. Duyarlı tabiki olalım , insanı insan yapan en temel taşlardan birisidir empati kurup duyarlı olmak.

nesMutsuzum ,Mutsuzsun, Mutsuzlar ..
Daha fazla oku

Tango Nedir?

Ateş ve Tutkunun Dansı ..

TANGO

Tango tarihte eşlerin birbirlerini tutarak yaptıkları dansların üçüncüsüdür. Kadın ve erkek yüzyüzedir. Erkek kadının sağ elini sol eliyle tutar, sağ eli ise kadına sarılmış vaziyettedir.

Eşlerin birbirlerini tutarak yaptıkları ilk dans, 1830’larda tüm Avrupada rağbet gören Viyana valsidir. Viyana valsinden önce yapılan eşli danslar resmi ve biçimseldi. Eşler, daha çok koreografik adımlar atıyorlardı ve ellerin temasından başka bir fiziksel temas ta bu danslarda yoktu. Gerçi La Volta gibi rönesans dansları şaşırtıcı bir biçimde yakınlaşma içeriyordu.

nesTango Nedir?
Daha fazla oku

Göründüğü Gibi Değil ..

Küçükken duymuşsunuzdur hep bir şehir efsanesi oldu artık gerçi ama ” bak bilmem kimin kızına ne marifetli , bak şunun oğluna bilmem nereyi dereceyle bitirmiş ” diye hep örnek gösterilen o mükemmel komşumuzun ya da bilmem kimlerin oğulları kızları hep örnek gösterilir durulurlar. Onların sanki hiç eksik yönleri yok, onların ailesi sizin kızınıza/oğlunuza , sizin aileniz onların kızına/oğluna hayrandır 😀

nesGöründüğü Gibi Değil ..
Daha fazla oku

Ölümü Deneyimlemek Artık Mümkün

Katı tıbbi denetim altında 30 kişiye ölüm deneyimi yaşatılıyor ! Kasıtlı olarak oksijensiz bırakılıp , ölümü deneyimliyorlar. Ve tabi ki bu 30 kişi gönüllü insanlar. Çılgınca değil mi ?

University of Barcelona da bir test yapılıyor. Videoda da izlersiniz ; Gerçek elinizin yanına bir de plastik el konduğunu düşünün. Plastik ele yapılan her şeyi kendi eliniz gibi hisseder miydiniz ? Yoksa bir şey hissetmez miydiniz ? Çok şaşıracaksınız.

nesÖlümü Deneyimlemek Artık Mümkün
Daha fazla oku

Orta Doğu Teknik Üniversitesi – Siber Güvenlik Eğitim Programı

Orta Doğu Teknik Üniversitesi – Siber Güvenlik Eğitim Programı
(Middle East Technical University – Cyber Security Training 
Program) 

Siber Güvenlik, bilgisayarları, sunucuları, servisleri ağları ve en önemlisi veriyi siber saldırılardan korumak için tasarlanmış teknolojiler, işlemler ve uygulamalarının bütününe verilen isimdir. ODTÜ tarafından tasarlanmış olan Siber Güvenlik Eğitim Programı, katılımcılarına bilgi ve haberleşme güvenliğinin temel bilgi setini kazandırmayı amaçlamaktadır. Siber güvenlik alanında bilgi sahibi olmak isteyen yöneticiler ve bilişim uzmanlarına yönelik tasarlanmış olan bu program siber güvenlik alanındaki bilgileri güncellemeyi, bütünlemeyi ve geliştirmeyi hedeflemekle kalmayıp, uygulamada karşılaşabilecek sorunlar için yetkinlik kazandırmayı amaçlamaktadır.

nesOrta Doğu Teknik Üniversitesi – Siber Güvenlik Eğitim Programı
Daha fazla oku

Hayvanlar da Sevgiye Muhtaç

Hayvanlar da sevgiye en az insanlar kadar muhtaç. Sevgi dünyada en güzel şey değil midir. Her zaman muhtaç kaldığımız şey. Genelde insanlar sevgiyi hep başkasından bekler. Daha doğar doğmaz ailemizden daha sonra öğretmenlerimizden daha sonra arkadaş çevremizden. Sürekli beğenilmek , onaylanmak , sevilmek isteriz. İşte tıpkı Hayvan dostlarımız da bizim gibi . Onlar da sevilmek ilgi görmek istiyor.

nesHayvanlar da Sevgiye Muhtaç
Daha fazla oku

Dönmeyen Erkek Yoktur..

Genelde her ilişki pırpır kelebek başlar. Erkekler kızların peşinden koşar, ah o mesajlar , o ilgili tavırlar , o sahiplenmeler , aramalar , sormalar , ağzının içine düşmeler , ağzından çıkacak tek kelimeye bile ilgi duymalar , bir kız daha ne ister ki değil mi ?

Kız milleti de hemen ayyy bu beni seviyor deyip kabul ediyor. Yani sonuçta biz bir çiçeğe bir böceğe tav olan bir milletiz. Bu kadar ilgiye daha ne kadar dayanabiliriz ki ?

nesDönmeyen Erkek Yoktur..
Daha fazla oku

Görünmeyende durumun ne ?

Beni Benimle Aldatır mısın , Kadınlar sağdan Erkekler soldan kitapları ile çok konuşulan Aşkım Kapışmak kişisel gelişim ve iletişim konularında önde gelen isimlerden. Samimi konuşmaları, anlaşılır anlatımları insanlara hem farkındalık hem de huzur katıyor.

nesGörünmeyende durumun ne ?
Daha fazla oku

Bu da geçer Ya Hu !!!

Günlük hayatımızda kötü bir şeyler yaşanınca hep söyleriz. “Amaannn bu da geçer !! ” diye. Hatta şarkılar bile yazılmıştır bunun üzerine ..” Geçer geçer daha öncekiler gibi bu da geçer .. “.

Evet geçmeyen bir şey yok aslında bu hayatta. Kimi zaman giden güzel günlerimize kimi zaman da geçmiş kötü günlerimize üzülürüz. Hayat hep akar gider..

Güzel gün dediğimizde içinde kötü gün yoktur, Kötü gün dediğimizde de en ufak bir güzel gün yoktur. Güzel günlerde bir gün biter.. Kötü günler de.. Yani hiçbir şey kalıcı değildir aslında.

Sürekli gülemeyiz.. Sürekli ağlayamadığımız gibi..

nesBu da geçer Ya Hu !!!
Daha fazla oku

Üç Milyon TL ‘lik Dev Amerikan Karavanı

Bu Dev Karavan Üç Milyon TL değerinde. Bu Amerikan Karavanına atlayıp bir yerlere gidemesek de, bakabiliriz değil mi ? Ünlü düşünür bir arkadaşım (Ş.B) der ki hep ; “alamadığıma değil , bakamadığıma yanarım.” Bugün alamadığımız yarın alamayacağımız anlamına da gelmez tabi. Yanmamak için ben size güzel bir video bırakacağım alt tarafa.

Biz de hep düşünürüz arkadaşlarımla bir karavan kiralasak şöyle her gece bir deniz kenarına çeksek , geze geze akdeniz , ege kıyılarında yaklaşık 2-3 ay konaklasak diye. Ama hep askıda kalıyor genelde böyle fikirler. Hani çılgın ruh ? Hani “Carpe Diem” ler. Sıla ne demiş hem “iyi gelmez mi hiç deniz havası”. Gelmez olur mu. Hele bizim gibi bir kış Ankara’da yaşayanlara.

nesÜç Milyon TL ‘lik Dev Amerikan Karavanı
Daha fazla oku