My Blog

Güzelin Neden Şansı Olmaz?

Güzellik kişiye göre değişir. Size güzel gelen şey başkasına güzel gelecek ya da başkasına güzel görünen şey size güzel görünecek diye bir kural yok. Hele ki gönül gözü ile bakılırsa her şey güzel görünür insana.

Çiçekleri düşünün.. En güzel göze görünen o kırmızı güller.. Nasıl da dalından koparılır. Ya da eski zamanlarda köyün en güzel kızını düşünelim. Ailesi tarafından aman söz olmasın aman başımızı bu kız belaya sokmasın diye daha 12-13 çocuk yaşında kendinden yaşça büyük adamlara verilmez miymiş. İçler acısı bir vahşet ne yazık ki ama güzelin neden hiç şansı olmaz?

Güzellik Göze Batar

Güzellik insanların gözüne batan bir olgudur. Yani nereye giderseniz gidin hangi halinizde olursanız olun, güzel olan her şey bir ilgi odağıdır. Bir farklılıktır. Dikkat çekicidir. Bazı erkekler yanlarında güzel kadın taşımaktan hiç çekinmezler. Kendilerine özgüvenleri sağlamdır ve yanındaki güzel ise bakılmasından ya da o ilgi den çok rahatsız olmazlar. Ama genelde erkekler böyle hatunları yanında istemezler. Yani aman az dikkat çeksin, başkası bakmasın ister. Yarın evlendiğimde kafam rahat etsin mantığındadırlar. O yüzden güzel kızlarla sevgili olurken, evlilik aşamasına gelince erkekler sırf bu yüzden bir adım geride durup, korkabilirler. Güzel kızların şanssızlığı bu konuda fazladır. Esas temel alınması gereken şey güven olmalıyken bir sürü erkek ön yargıları ile malesef duvarlar örebiliyorlar.

Ön Yargı

Güzel Kızdır, Görüştüğü Çoktur..

Erkeklerin bir yanılgısı da bu. Güzel kızların bin tane sevgilisi ya da gün içinde bir sürü erkekler konuşup görüştüğü ön yargısı. Halbuki güzel kızı taşımak biraz cesaret işidir. Yani kolay kolay kimse cesaret edip de arkadaşlık kuramaz. Öyle siz bin tane konuştuğu vardır diye düşündüğünüz o kızlar belki yalnız ,belki de  “Bir kişi de çıksa artık karşıma”  diye düşünür bilemezsiniz. Bu konuda bence erkeklerin ön yargılarını kırmaları gerek. Güzelin şansı böyle böyle yok oluyor işte. Güzel kızlara karşı olan ön yargı çok fazladır.

Güzel olan Her şey Dalından koparılır

Bir pazardasınız diyelim. Bir yanda çok güzel elmalar var diğer tezgahta da güneşten şekli gitmiş, çürümüş elmalar. Hangisini tercih edersiniz? Tabii ki de güzel olan elmaları alırsınız. Yani insan doğası gereği güzelliğe meyleder.

Güzellik önce hoş, sonra boş gelir

Erkeklerin kalbine giden yol öncelikle gözlerinde başlar. Erkekler görselliğe önem verirler. Örneğin gözleriniz renkli değildir ama lens takıyorsunuzdur. Erkek bunu ayırt etmez onlar sadece gördüğüne bakar. Ya da saç renginiz açık kestane ve üzerine atılmış bal rengi balyajlarınız mı var, erkek ona kahverengi der geçer. Yani ne görüyorsa o. Allah erkeklerin beyinlerini öyle yaratmış. Onlar farklı biz farklıyız önce bunu kabul etmek lazım. Mesela bizim için konuşmak, güven kazanmak, birbirini tanımak gibi süreçler değerliyken erkekler için olay pekte öyle değil..

Güzel olan her şeye erkek meyledebilir. Erkekler önce güzel gördüklerine yakın olmaya çalışırlar. Diyelim ki sevgili oldular. Erkeğe artık o tavlama süresindeki her şey batmaya başlar. Önceden kızın giydiği eteği beğenmez ya da önceden hiç fark etmediği çevrenin bakışları artık rahatsızlık vermeye başlar gibi gibi.. Önce gelen güzellik artık boş gelmeye başlar.. Önceden beğendiği ne varsa artık sinirini bozmaya başlar ve değiştirmeye çalışır..

 

Önce “Güzellik” tanınır

Güzel kızların en büyük derdi bu olsa gerek. Karşınızdaki insan önce güzelliğinizi tanımaya odaklı olur hep. Yani kişi sizi tanısın isterken, güzelliğiniz tanınır. Sizin derinliğinize inmesi çok zordur. Yıllar geçirirsiniz belki yine de sizi tanıyamamıştır. Şöyle ki; güzel kız iseniz genelde insanlar sizi salak falan zanneder. Saçınız sarı ve bakımlı bir kızsanız kesin “aptal sarışın” ‘ sınızdır. Yani güzel kızlarda öyle de bir algı var malesef. Kız güzel ama sadece güzel. Yani bir kız güzelse aklı çok çalışmaz. Ya da kendini yetiştirmemiş anca ömrü boyunca işte oje sürüp, saçıyla başıyla vakit geçirmiştir gibi düşünülür. Örneğin ,çok güzel bir bayan düşünelim, çokta bakımlı bebek gibi bir hatun olsun aklınızda tüm bu ön yargılar oluşurken bir de bakarsınız bayanın mesleği doktor çıkar. Yani bilemezsiniz.

Diğer bir kaos’ta şu ; biri size yanaşacak diyelim. Bilemezsiniz ki acaba gerçekten ben olduğum için mi ? Yoksa işte güzel bir kız olduğum için mi ? Şöyle düşünün doğal işte hiç dikkat çekmeyen fiziği pekte düzgün olmayan bir bayan canlansın gözünüzde. O bayana yaklaşan erkek gerçekten sevdiği için gider. Ama bir de dikkat çeken güzel bir bayan düşünelim. Şimdi ona giden erkek ne için yaklaşıyor bunu o kız nasıl ayırt etsin. Zor. İşte böyle böyle güzellerin duvarları, kalıpları, prensipleri daha da çok oluyor. Çünkü güven problemi oluşuyor. Gerçekten o olduğu için yaklaşan birisine bile belki fırsat vermiyor. Böyle böyle ruh hastası yaptınız güzel kızları 😀

 

Güzel kızlar zor beğenir

Bir kız güzelse ve kendi değerinin farkındaysa o zaman işler daha da zor. Hele ki kendini yetiştirmiş, kendine bir şeyler katabilen ve hayatta tek başına durabilen bir kadınsa aman tanrım dedim 😀 Çünkü o kadının size ihtiyacı yok bir kere. İstediği tek şey güven duyabilmek büyük ihtimalle. Ama şöyle de bir gerçek var güzel kızlar zor beğenir. Kişiliğe herkes gibi önem verse de…. Hiç yalan söylemeyin kızlar “az yanıma yakışsın” egosu da güzel kızlarda fazlasıyla vardır. Seçici olurlar, kolay kolay beğenmezler. Güzelin şansı gerçekten böyle böyle olmuyor işte. Atıyorum kız güzel 1.80 boyu var nereden bulsun kendine 1.90 lık erkek arkadaşını ya da kocasını. Türkiye’nin % 80’i elendi zaten. Kaldı mı kıza %20′ lik dilim. Bir de okumuş olsun eğitimi az çok bana yakın olsun dedi kız ele %10′ nu da. Elde kaldı yüzde 10 mu ? Ailesi denk olsun, kültürler bir olsun dedi… kaldı “%5”. Huyu suyu da biraz aynı olsun kişiliği, karakteri dedin elinde kaldı %2′ si. Az da kalbimin attığı bir adam olsun dedi kız kaldı % 1′ lik dilimi. Günah vallahi günah 😀 İşte bu yüzden güzelin şansı yook … Seçme alanı kısıtlı bir defa. Ne yapsın 1.80 lik kız ay kısmetim’dir deyip 1.60′ lık adamla mı yapsın ilk düğün dansını..

 

Allah Çirkin Şansı Versin

İşte zamanında teyzelerimiz,ninelerimiz tüm bu söylediklerimi deneyimleyip, tecrübe edinmiş ve böyle bir lafı ortaya atmışlar. Allah çirkin şansı versin demişler. Onlarda görmüş güzel kızların bu kadersizliğini. Allah insana güzellik vermesin. Güzellik gelip geçici. Hepimiz bir gün yaşlanacağız. Hepimiz bir gün toprak olacağız. Önemli olan bence şans. Yani güzel kızlarda çok fazla olmayan şey. Ne diyelim güzellik bir yerde başa bela .. Çokta işe yarayan bir şey değil. Avantaj gibi görünse de genelinde dezavantajları çok yukarıda saydıklarım gibi. O yüzden güzel olacağım diye oranızla buranızla boş yere oynamayın. Bırakın insanlar size siz olduğunuz için gelsin. Oranız buranız yapılı diye gelecek adam hiç gelmesin daha iyi. Kendinize “başta kendi kendinizi kandırdığınız “ bir dünya yaratıp da hayatınıza sahte karakterler alacağınıza, olduğunuz gibi kalıp, gerçek insanlarla yolunuza devam edeceğiniz hayatlar seçin çok daha iyi..

nesGüzelin Neden Şansı Olmaz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir