My Blog

Bu da geçer Ya Hu !!!

Günlük hayatımızda kötü bir şeyler yaşanınca hep söyleriz. “Amaannn bu da geçer !! ” diye. Hatta şarkılar bile yazılmıştır bunun üzerine ..” Geçer geçer daha öncekiler gibi bu da geçer .. “.

Evet geçmeyen bir şey yok aslında bu hayatta. Kimi zaman giden güzel günlerimize kimi zaman da geçmiş kötü günlerimize üzülürüz. Hayat hep akar gider..

Güzel gün dediğimizde içinde kötü gün yoktur, Kötü gün dediğimizde de en ufak bir güzel gün yoktur. Güzel günlerde bir gün biter.. Kötü günler de.. Yani hiçbir şey kalıcı değildir aslında.

Sürekli gülemeyiz.. Sürekli ağlayamadığımız gibi..

Güzel günlere kapılıp gitmemek lazım sanki sürekli herşey güzel olacakmış gibi yaşamamak gerek. Bir gün bu güzel günlerin de gelip geçeceği her zaman aklımızın bir kenarında olmalı. Söylediğim gibi hiç bir şey sonsuza kadar sürmez. Yüzünüz mü gülüyor, sonuna kadar tadını çıkarın , sevdiğiniz sizin gözlerinizin içine mi bakıyor, utanmadan o anın huzurunu yaşayın siz de bakın gözlerinin içine hem de hiç gözlerinizi kaçırmadan !! Ya da güvendiğiniz bir el sizi sımsıkı tutuyor mu siz de tutun hissederek hem de en derin içinizde. Biri size sevdiğini mi söyledi ? Ona fırsat vermeden eğer seviyosanız ilk siz söyleyin hem de bağıra bağıra “seni seviyorum ! ” diyin. Çünkü bu hissettiğiniz tüm güzellikler de gelip, geçici. Bu yüzden anı sonuna kadar yaşayın. Çünkü Bu da geçer yahu !

Kötü günlere de kapılıp gitmemek gerek. Mesela benim hayatımdaki her şey ters gidiyorsa, bu işte bir terslik var demem. Aksine bu işte bir hayır var ! derim. Çünkü bilirim ki en aydınlıklar en karanlıktan doğar. Yine bilirim ki en dibi görüyorsam bunun da dibi olmayacağına göre gideceğim tek yer yukarısıdır ! Yani aydınlık yani çıkış yani güzel günlere geri dönüş biletidir. Bu kötü gün diye addettiğimiz günlerin de sonsuza kadar sürmeyeceğini bilerek yaşamak gerek.. Çünkü bu da geçer yahu !

Şimdi sizlerle mükemmel bir hikaye paylaşacağım.. Hayatta her şeyin geçici hiçbir şeyin de kalıcı olmadığını özetleyen bir hikaye.

Bu sözün Hayatınızın bir parçası olması dileklerimle ..

Bu da geçer ya hu ..

 

 

nesBu da geçer Ya Hu !!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir