My Blog

E – Spor Nedir ?

Özetle uluslararası turnuvalarda sadece oyun oynamak. Evet bildiğiniz bilgisayar oyunu oynuyorsunuz. Yaptığınız tek şey bu . Ve bundan milyonlar kazanmak mümkün.

Ne kadar oynarsanız o kadar iyi. Bu işi yapanlar neredeyse tüm zamanını bilgisayar başında oyun oynayarak geçiriyor. Birinci olana kupa veriliyor. Nasıl futbol , basketbol gibi spor dalları var , artık e-spor da bir spor dalı. Bu işe gönül verenlerde genellikle gençler oluyor. Artık hem oynayıp hem de para kazanabiliyorlar.

Peter henüz 25 yaşına.Sadece 2016 yılında elde ettiği kazanç ise 104 bin dolar.57 turnuvudan kazandığı ücret 2 milyon 164 bin 376 dolar.

Clinton Evil Geniuses’la birlikte The International 2015 kazananları olarak 1 milyon dolar kazandı.

Sumail 5 Ocak 2015’te Evil Geniuses’e dahil edildi. Evil Geniuses ise The International 2015’e girdi. Takım buradan kabaca 6.6 milyon dolar kazandı. Sumail’in payı ise 1.3 milyon doları aştı. Sumail 16 yaşındayken, 1 milyon dolar kazanan en küçük profesyonel oyuncu oldu.

Tüm gençleri bir turnuvaya sokarak sadece oyun oynatmak ne derece sağlıklı tartışılır ama kazanan paralara bakacak olursak bunun yeni bir sektör olduğunu kabullenmek gerek..

Daha Detaylı Bilgi için Buradan Okuyabilirsiniz

nesE – Spor Nedir ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir