My Blog

Görünmeyende durumun ne ?

Beni Benimle Aldatır mısın , Kadınlar sağdan Erkekler soldan kitapları ile çok konuşulan Aşkım Kapışmak kişisel gelişim ve iletişim konularında önde gelen isimlerden. Samimi konuşmaları, anlaşılır anlatımları insanlara hem farkındalık hem de huzur katıyor.

Aşkım Kapışmak’ın aldığı eğitimlere de değinmeden geçemeyeceğim. Bir öğretmeninin yönlendirmesiyle okuduğu tekstil bölümünü bırakıp Marmara Üniversitesindeki eğitiminden sonra Amerikan Üniversitesi Newport’ta Davranış Bilimleri- Psikoloji lisansını tamamlıyor.Tekstili bırakıp insana, insan davranşılarına yöneliyor. Davranış Bilimleri okurken, zihinsel engelli ve kimsesiz çocuklarla gönüllü çalışmaya başlıyor ve iki yıl boyunca Beden Dili Uzmanlığı ve İletişim Becerileri eğitimi de alan Kapışmak, Türkiye genelinde seminerler vermeye başlıyor.

Geçenlerde okuduğum bir yazısı beni çok etkiledi. Aşkım diyor ki “Belki görünürde kaybediyorsun şu sıralar , ya görünmeyende durumun ne ? Bekle …”

Belki görünürde kaybediyorsun şu sıralar , ya görünmeyende durumun ne ? Bekle …

Bazen hayatımızda her şey üst üste gelir. Güzel şeyler üst üste gelince pek de sesimiz çıkmaz. İçimizde kelebekler uçuşur, gözlerimiz kalp kalp bakar her şeye. Ama ya kötü günler? Hemen başlarız isyanlara. Ne kadar kadersiz olduğumuzdan girer, “neden Tanrım neden ben ?” ‘lerden çıkarız.

Belki bir adam girdi hayatımıza, bizi kendine aşık etti ve bırakıp başkasına gitti, belki istediğimiz iş olmadı, belki istediğimiz cevapları alamadık, belki istediğimiz insanlar yok hayatımızda, belki terk edildik, belki boşandık, belki ayrıldık, belki belki diye gider bu senaryo.. Özetle istediğimiz hiç bir şey olmadı ve olmuyor. İstemediğimiz şeyleri yaşıyoruz.

Ama nereden biliyoruz tüm bu kötü olarak addettiğimiz şeylerin bizim iyiliğimize olmadığını? Görünmeyende durumumuzu biliyor muyuz? Hayır.

O yüzden umudu yitirmemek lazım hiç bir zaman. Belki de kaybettiğimiz her şey bizim kazancımızdır. Kim bilir belki de üzüldüğümüz, “neden olmuyor ?” dediğimiz her şeye yarınlarda şükür edeceğizdir iyi ki olmamış diye..Eskiden ağladığımız bir çok şeye şu an oturup gülmüyor muyuz?

Görünmeyende olup biteni asla bilemeyiz. Görünen de değil de, biraz da görünmeyen tarafa geçmek gerek. Ve Aşkım Kapışmak’ın da dediği gibi “Bekle…” Beklemek, sabır göstergesidir. Ve bu devirde kimsenin hiç bir şeye tahammülü sabrı kalmamış iken neden siz farklı olmayasınız .. Sabredin ve bekleyin .. Mucizeler sizinle olsun..

nesGörünmeyende durumun ne ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir