Hakkımda

Nesli Necipoğlu Kimdir?

Nesli Necipoğlu, Libya’nın  Misurata kentinde dünyaya geldi. Aslen Irak/Kerküklü olan Nesli Necipoğlu İlkokul eğitiminden bu yana hayatını Ankarada sürdürmektedir.

Eğitim Hayatı

Hacettepe Üniversitesinde “Bilgisayar Programcılığı” bölümünü okuduktan sonra Anadolu Üniversitesinde İşletme Lisansını tamamlamıştır. İkinci Lisansını ise “Bilgisayar Mühendisliği bölümünde” aldığı yüzde yüz ingilizce eğitim dili ile Atılım Üniversitesinde almıştır.

Yayınları

Mezun olduktan hemen sonra 34.ULUSAL BİLİŞİM KURULTAYI – BİLİŞİM 2017 Türkiye Bilişim Derneği etkinliğinde Atılım Üniversitesi son sınıf bitirme projesi üzerine hocası ile beraber yazdığı makalesi yayınlandı. Makale hem TBD kitabında hem de elektronik ortamda ( http://ceur-ws.org/Vol-2045/ ) yayınlanmıştır.

Ödül ve Projeler

LAP-C-1415-06 – Sahne Sunum Ödülü.
Applying Turkish Speech Definition to Voice Controllable Systems (Türkçe Konuşma Tanımanın Sesle Kumanda Edilebilen Sistemlere Uygulanması.)
ATILIM UNIVERSITY 2014-2015

http://eee.atilim.edu.tr/haber/bolumumuz-lap-senliklerinden-bir-cok-odul-almistir-9388

 

LAP-C-1516-14 – Sahne Sunum Ödülü.
Turkish Text–to-Speech Synthesis and improving the Naturalness of the synthesized speech (Türkçe Metin-Konuşma Sentezi ve sentezlenmiş konuşmanın Doğallığını arttırılması )
ATILIM UNIVERSITY 2015-2016

Nesli Necipoğlu’nun ekibi ile geliştirdiği proje anlatımı 1:43 dakikadan itibaren yer almaktadır.

 

MAD HOUSE – COMPUTER GAMES
ATILIM UNIVERSITY 2016

Nesli Necipoğlu tarafından yapılan Sunum 50.dakikadan itibaren başlamıştır ;

 

SQUEEZING THE BALL –SENIOR PROJECT
A Combination of Arduino and Computer Game
ATILIM UNIVERSITY 2017   http://ceur-ws.org/Vol-2045/02_Bilisim_2017_paper_41.pdf

Neslıne HAKKINDA

Nesline, güvenilir bilgiler ve kaliteli bir platform oluşturmak amacı ile Nesli Necipoğlu tarafından açılmıştır. Okuyana bilgi vermek amacıyla yol alacak bir platformdur. Eğitim videoları ve özellikle “KİM” , “Nedir” , “Nerede” gibi kategorilerde okuyucuya bilgi vermek en temel hedeftir.

Nesline’nın  hayat görüşünü merak edenlere de Socrates’in bir sözü ile açıklık getirilebilir  ;

Bildiğim bir şey var o da hiç bir şey bilmediğimdir..

Bu platformdaki tüm bilgiler genellikle yayınlanmış makaleler veya kitaplardan okunup, araştırılıp günlük hayattaki de kazanılan tecrübelerle harmanlanıp yazı diline dökülmektedir. Güvenilir olmayan hiç bir kaynak yazılarda kullanılmamaktadır. Alıntı yapılan kaynaklar da var ise yazıların sonunda ya da içinde yer verilmektedir.

Basında Neslıne Yazıları

      Bu da Geçer Ya Hu

 Dijital Detoks Nedir?

 

 

nesHakkımda