My Blog

Hayvanlar da Sevgiye Muhtaç

Hayvanlar da sevgiye en az insanlar kadar muhtaç. Sevgi dünyada en güzel şey değil midir. Her zaman muhtaç kaldığımız şey. Genelde insanlar sevgiyi hep başkasından bekler. Daha doğar doğmaz ailemizden daha sonra öğretmenlerimizden daha sonra arkadaş çevremizden. Sürekli beğenilmek , onaylanmak , sevilmek isteriz. İşte tıpkı Hayvan dostlarımız da bizim gibi . Onlar da sevilmek ilgi görmek istiyor.

Sokakta yürürken bir kedinin başını okşarsınız , hemen sizin peşinizden gelmeye başlamaz mı? Çünkü en ufak sevgi onları size çekmeye yeterlidir. Ya da kışın ekmekleri ufak ufak yapıp bahçeye koymaz mısınız sırf kuşlar yesin diye. Ay ne büyük huzurdur işte o. Ya da canınız sıkkın iken bir köpeğe sarılsanız alın size huzur.

Ben anlamıyorum ki “miyav” diyen bir şeyden insanlar neden korkar..

Beni tanıyanlar bilenler bilir benim dünya güzeli bir köpeğim vardı. Hala hayatta çok da iyi bir yerde bakılıyor ama benden uzakta. Her neyse kuki benimle iken apartmanda yaşadıklarıma inanamazsınız. Kuki bu arada ingiliz cocker. Minnak bir şey. Asansörden indiğimizde çığlık çığlığa kaçanını bile gördüm. Kuki o insanlardan korkup benim kucağıma atlıyordu. Saldırgan bir şey olur anlarım. Ya ben ona tokalar bile takardım , erkekti ama olsun 😀 Bu kadar ponçik bir hayvandan insan neden korkar manyak gibi bağırır? Ana yüreği diye korumuyorum inanın ki çok tatlıydı. Yani ben hayvan sevmeyen İnsanları anlamakta güçlük çekiyorum..

 

 

Merhamet her şeydir.

Siz kışın hayvan dostlarımız için sokağa bir kap yemek , yazın bir kap su koymanın huzurunu yaşayamadı iseniz çok yazık 🙁

Bebekler ve Hayvanlar bizlere muhtaç canlılardır. Ve tek istedikleri karınlarının doyup , kendilerinin sevilmeleridir. Sevgiyi esirgemeyin hiç bir canlıdan.

 

nesHayvanlar da Sevgiye Muhtaç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir