My Blog

Yaralarınla da Çok Güzelsin

Yara’nı gizleme çünkü kimse mükemmel değildir. Hepimizin acıları , yaraları var. Hangi birimiz kırılmadık ki ? Hangimiz diyebilir beni kimse hiç üzmedi bu yaşıma kadar , diyen varsa da kendini güçlü göstermek için söyler. Kabul edelim hepimiz kırıldık içimizin en derinlerinden, hepimiz aldık sağlam darbeler. Ruhumuz incindi. Paramparça olduk, belki yara bere için de tek başımıza kaldık. Ama hep güçlü gösterdik kendimizi. O kuyruk hiç inmedi.

Mükemmeli oynamaya gerek yok aslında. Bizi biz yapan o yaralar değil mi ? O yaraları almasa idik hiç bugünkü biz olabilir miydik ? Bugün neden her “seni seviyorum” diyene inanmıyorsun , çünkü vakti zamanında inandın ve kırıldın. Bugün neden her sevgi verene koşmuyorsun , çünkü koştuğunda ne olduğunu gördün.

Artık seni kırmak daha da zor değil mi ? Çünkü seni kırmalarına izin vermiyorsun. Kendi kaleni kurdun ve içinde mutlusun. Tüm bunlar başından geçmeseydi sen hala kalesiz bir insandın. Kırıldığınla , yitirdiklerinle , geçtiğin acılarla oldun sen.

İçinden parça parça koptu bir şeyler ama sen görmedin, bir yerde onlar birleşti ve sen oldun. Kendini tanıdın. Özü’ne yaklaştın.

Tüm bu yaralar seni onardı aslında..

Yaşadığın Her Acı Seni “Sen” Yaptı , Geçmişe Üzülme .. Geçmiş Sana Verilen Bir Armağan

Aldığın her darbe, aslında yaşadığın bir tecrübe. Tecrübe altın kadar değerli. Yaralarını göstermekten korkma. Ne kadar yaran, acın varsa o kadar parlarsın aslında. Hem de ışıl ışıl ..

Bu videoda ise japonyada herhangi bir çanak kırıldığında altın ile kapladıklarından söz ediyor. Videoda da izlersiniz kırılan eşyalar altın ile kaplanınca kırıldıkları yerden , eskisinden çok daha güzel görünüyor. Ve bu daha önce kırıldığı , bunun bir tarihinin olduğunun göstergesi demek oluyor ki daha cazip hale geliyor. İnsan hayatında da durum böyledir diyor , yani kırıldığımızda kendi parçalarımızı toplayabiliriz ve bugünkü bizi daha güçlü yaptığı için yaralarımızla gurur duymamız ve onları saklamamız gerektiğini söylüyor.

 

nesYaralarınla da Çok Güzelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir